Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Czas zabawy

W najbliższą niedzielę, 6 września, na stadionie LTP o godz. 15.00 mszą św. polową rozpoczną się dożynki gminne „Lubanie 2009”, w czasie których obowiązki starostów pełnić będą Mirosława Ciesielska i Radosław Kopaczewski.

- Po mszy św. rozpocznie się część obrzędowa, w której m.in. nastąpi tradycyjne przekazanie chleba wójtowi gminy, będą okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości oraz przyśpiewki dożynkowe – powiedziała Jadwiga Kurant, reżyser widowiska.

W bloku rozrywkowym przewidziano występy zespołu tanecznego „Koraliki” z GOK Lubanie i Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna, zaśpiewa zespół „Siwy włos”, będzie mini prezentacja zespołu młodzieżowego „BewiczBand” z lubańskiego ZS im. Jana Pawła II oraz koncert grupy „Bałkan Ekspress”, która ma za sobą udane tournee' po Szwajcarii, Austrii, Danii, Niemczech, Holandii, Szwecji i Włoszech.

Tegoroczne dożynki zakończy zabawa taneczna z zespołem „Dimmers”

Na zdjęciu:  Radosław Kopaczewski – wraz z żoną Anitą prowadzi na 50 ha gospodarstwo wyspecjalizowane w uprawie roślinnej. Synowie Kacper – lat 12 i Tomasz – 9 lat są uczniami Szkoły Podstawowej Przywieczerzyn. Wolne chwile (niestety, takich niewiele) pan Tomasz poświęca swemu hobby, jakim są motocykle i wszystko, co z nimi związane. Jest właścicielem „Yamahy – Diversion”.