Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Konkurs rozstrzygnięty

Pod patronatem wójta gminy Lubanie przebiegał I regionalny konkurs twórczości plastycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, któremu przyświecało motto „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swojej godności i prawach. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa”.

Głównym zadaniem konkursowym było przygotowanie prac, które stanowią interpretację motta konkursu i dotyczą codziennego życia autora i jego rodziny, domu czy szkoły i wszystkiego, co związane jest z rozumieniem konwencji o prawach człowieka i dziecka.

Oto wyniki:

W kat. Szkoła Podstawowa: I m. - Radosław Melkowski (Lubanie) i Natalia Szczesna (Niszczewy) , II m. - Mateusz Witkowski (Tłuchowo), Marta Kozińska (Brześć Kuj.) i Kamil Melkowski (Lubanie), III m. - Mikołaj Serek (Radziejów), Maciej Galijski (Brześć Kuj.) i Paulina Cipkowska (Ruż).

W kat. Gimnazjum: I m. - Daria Łąkowska (Radziejów) i Magdalena Góralska (Brudnowo), II m. - Mariusz Sikorski (Aleksandrów Kuj.), Karolina Tokarz (Lubanie) i Dominik Kuliński (Budnowo), III m. - Mateusz Tokarz (Lubanie) i Karolina Adamczewska (Brześć Kuj.).