Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

\"Pępek Europy\" może być w Twojej gminie!

Pozarządowa Koalicja 7 Czerwca koordynuje ogólnopolską akcję, która może zwiększyć zainteresowanie zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kampania finansowana jest z funduszy europejskich i budżetu państwa.

Koalicja – tworzą ją organizacje pozarządowe oraz firmy i związki public relations - chce przekonać Polaków, że warto iść na wybory, bo Parlament Europejski to instytucja, która ma istotny wpływ na naszą teraźniejszość i przyszłość. Na kampanię składają się spoty radiowe i telewizyjne, promocja internetowa i prasowa, a także promocyjne gadżety. Organizatorzy zapraszają do niej organizacje pozarządowe i grupy obywateli w całym kraju.

Akcji towarzyszy zabawa w „przeciąganie” „Pępka Europy” po mapie Polski. Na stronie www.7czerwca.org.pl można zadeklarować udział w europejskich wyborach, wskazując jednocześnie region i gminę, w której się mieszka. Gmina, w której podczas głosowania 7 czerwca frekwencja będzie największa, otrzyma tytuł „Pępka Europy” oraz zaświadczającą o tym tablicę pamiątkową, do zawieszenia na siedzibie władz samorządowych lub ustawienia na rogatkach miasta.

Z badań demoskopowych wynika, że Polacy są obecnie jedną z nacji najmniej zainteresowanych nadchodzącą elekcją.

Więcej na temat kampanii w witrynie internetowej Koalicji 7 Czerwca