Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Zaduszkowe refleksje

W niedzielę, 4 listopada, bezpośrednio po mszy św. w kościele parafialnym w Lubaniu rozpoczął się koncert zatytułowany „Hagada - pieśni nadziei”, którego pomysłodawcą, reżyserem i jednym z wykonawców jest Janusz Szałek, nauczyciel w lubańskim gimnazjum:

Najkrócej mówiąc, hagada to  saga o wędrówce człowieka do Niebieskiego Jeruzalem, i te opowieści stanowiły zasadniczą część naszego programu, na który złożyły się tradycyjne pieśni i psalmy żydowskie, śpiewane w języku hebrajskim - mówi Janusz Szałek.

Nastrojowe oświetlenie sterowane przez Kordiana Różańskiego, stanowiło doskonałe uzupełnienie zawartości programu, w którym wystąpili: Żaneta Urbańska i Daria Zakrzewska -śpiew oraz muzycy Mirosław Niemczyk, Piotr Chaberski, Wojciech Szachanowski i Janusz Szałek:

Cieszę się, że w naszym kościele doszło do spotkania z inną kulturą i dało powód do głębokich refleksji - powiedział ks. kanonik Marian Jaros, proboszcz parafii. - Wszyscy docenili trud wykonawców, o czym świadczyły brawa i prośba o bisy.