Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Studenci-lektorzy zawitali do Lubania

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lubaniu przebywa aktualnie 3 studentów-lektorów, przeprowadzając z uczniami klas IV -VI Szkoły Podstawowej zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Enjoy my origin”. Przybysze zza granicy: Cathy Ning (z Chin), Amir Robbana (z Tunezji) i Hedy Zafar (z Afganistanu) do niedzieli zachęcać będą uczniów podstawówki przede wszystkim do nauki języków obcych kladąc nacisk na język angielski. Robią to za pomocą różnorodnych metod takich jak: gry, zabawy, prezentacje oraz inne zajęcia interaktywne.

- Dzięki współpracy z międzynarodową organizacją pożytku publicznego AIESEC w dniach 30 września – 6 października 2013r. nasi uczniowie biorą udział w pakiecie zajęć prowadzonych przez przybyszy z Chin, Afganistanu i Tunezji. - mówi Ewa Mazurkiewicz, z-ca dyrektora Zespołu Szkół. - Oprócz nauki to również doskonała okazja do poznania innych krajów, społeczności i kultur.

W bogatym programie tygodniowego pobytu znalazł się też czas na krótką wizytę w Urzędzie Gminy. Tu goście spotkali się z  wójtem Sławomirem Piernikowskim i przewodniczącą Rady Gminy Jadwigą Kurant  oraz otrzymali od nich drobne upominki - pakiet materiałów promujących gminę Lubanie.

Na zdjęciu: uczestnicy spotkania przed budynkiem Urzędu Gminy Lubanie.