Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Dworek Janowicki już czeka na cyklistów

W sobotę, 12 października na teren gminy Lubanie zawitają uczestnicy cyklicznej tzw. wycieczki prezydenckiej. Tym razem celem rowerzystów będzie, należący obecnie do p. Marzanny i Edwarda Kowalczyków zabytkowy, XIX w. "Dworek Janowicki" w Kaźmierzewie. Obiekt ten funkcjonuje na codzień jako gospodarstwo agroturystyczne. Impreza organizowana  przez władze samorządowe miasta Włocławka oraz gminy Lubanie jest kolejnym w ostatnich latach tego typu wspólnym przedsięwzięciem. Przypomnijmy iż cykliści gościli  już m. in. w Lubaniu (2008r.), Gąbinku (2009r.) oraz Ustroniu (2011r.).

- Przyjmując gości, w tym przypadku rowerzystów, pokazujemy im najciekawsze pod względem krajoznawczym zakątki i niejako przy okazji chwalimy się również osiągnięciami w innych dziedzinach. - mówi Sławomir Pirnikowski, wójt Gminy. - W ostatnich latach wiele naszych gminnych dróg zyskało nową asfaltową nawierzchnię, co jak sądzę dostrzegą i docenią włocławscy cykliści przemierzający te tereny. 

Trasa liczy ok. 40 km. Start o godz. 8.30 sprzed bursy szkolnej przy ul. Mechaników na Zazamczu, skąd ścieżką rowerową kolumna uda się na Krzywą Górę i dalej przez Gabinek i Lubanie ( tu krótki postój połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kościoła parafialnego) do Kaźmierzewa. Po półtoragodzinnym pobycie w zespole dworsko-pałacowym połączonym z pokrzepiającym posiłkiem wyruszy w drogę powrotną przez Jaranowo, Gustorzyn i Wieniec do Wieńca Zdroju, gdzie obok pijalni Wód Mineralnych zaplanowano zakończenie sobotniej wycieczki.

Zapisy (imię nazwisko oraz nr Pesel) przyjmowane są do dnia 10.10.2013r. (od poniedziałku do piątku) w godz. 8-16 w biurze Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej we Wlocławku przy ul. Warszawskiej 11/13 (tel. (54) 411-27-57).