Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Inny styl nauki

Lubańskie Gimnazjum im. Jana Pawła II zakwalifikowano do udziału w projekcie „Rozwój przez kompetencje – Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 – 2013”, realizowany przez Uniwersytet w Białymstoku.
Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów gimnazjum w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych i przedsiębiorczości. Uczniowie biorący udział w projekcie mają możliwość w ciągu trzech lat rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje w ramach zajęć pozalekcyjnych pod kierunkiem danej szkoły oraz kadry dydaktycznej wyższych uczelni, korzystając z nowoczesnych narzędzi i rozwiązań edukacyjnych. Oprócz tego uczniowie mogą brać udział w festiwalach naukowych, pokazowych wykładach, itp.
 - Udział i realizacja projektu niesie dla naszej placówki jeszcze inne korzyści, bowiem szkoła zostanie bezpłatnie wyposażona w zestaw multimedialny z tablicą interaktywną, rzutnikiem i laptopem, co umożliwi wykorzystanie dostępnych materiałów edukacyjnych w pracach zespołów – powiedziała Beata Pawłowska, dyrektor Zespołu Szkół w Lubaniu.
Należy dodać, że projekt stwarza możliwość rozwoju zawodowego nauczycielom, poprzez dostęp do materiałów na portalu i możliwość współpracy szkoły z uczelniami wyższymi. Projekt w lubańskim gimnazjum realizują nauczyciele matematyki: Katarzyna Mroczkowska i Jarosław Kulpa.