Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Lekcja patriotyzmu

12 kwietnia o godz. 8.00, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II (ZS) zgromadzili się w sali gimnastycznej na apelu, na którym minutą ciszy uczczono pamięć pary prezydenckiej i innych ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. - Ich śmierć, paradoksalnie, przywróciła blask prawdzie o ludziach, dla których miłość do Polski i jej historii były sprawami nadrzędnymi – mówiła Beata Pawłowska, dyrektor ZS. - Obyśmy z tego jak najwięcej zrozumieli, oby ta ofiara nie była daremna. Obecny na apelu ks. Marian Jaros, proboszcz parafii, podzielił się refleksją o kruchości życia człowieka, sensu i tajemnicy ludzkiej śmierci.

W środę, 14 kwietnia, do Warszawy wyjechała delegacja lubańskiego gimnazjum, aby oddać hołd parze prezydenckiej i wszystkim, którzy zginęli w tragicznej katastrofie. -Oni uczyli nas, młodych, że człowiek bez świadomości tego, kim jest i skąd przyszedł, jest wrakiem człowieka, piórkiem na wietrze, którym wiatr miota to tu, to tam. Ktoś taki nie ma przyszłości – powiedziała jedna z uczennic.

W niedzielę, 18 kwietnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Lubaniu rozpocznie się msza św. w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem, m.in. z udziałem pocztów sztandarowych szkół i innych podmiotów z terenu gminy.