Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Spotkamy się raz jeszcze

Wyjątkową aktywność wykazuje lubańskie Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZERiI). Ostatnio zorganizowano spotkanie członków i sympatyków koła z okazji Światowego Dnia Inwalidy, którego jednym z punktów był występ zespołu śpiewaczego „Siwy Włos” na mszy św. w kościele parafialnym:

  -Staramy się uczestniczyć w różnego rodzaju przedsięwzięciach, których głównym celem jest integracja, a przede wszystkim okazja do czynnego uczestniczenia w życiu naszej gminy- powiedziała Krystyna Piernikowska, przewodnicząca koła.

  Kawa i smaczne, bo własnoręcznie upieczone ciasta były doskonałym dodatkiem do ważnych tematów, jakie poruszano w czasie spotkania:

-To aktywne koło, które potrafiło skupić w swych szeregach ludzi, którzy z jednej strony najpiękniejszy okres życia mają za sobą, a z drugiej nie dają się zepchnąć na margines maramu i bezczynności -mówi Małgorzata Głowińska, przewodnicząca Zarządu Okręgu oraz członek Zarządu Głównego PZERiI. -Na dowód takiego postępowania dość powiedzieć o zespole śpiewaczym „Siwy Włos”, który jest stałym uczestnikiem imprez organizowanych przez gminny samorząd.

  W czasie uroczystości Małgorzata Głowińska wręczyła dyplomy honorowe, przyznane przez Zarząd Okręgu PZERiI Mariannie Piernikowskiej i Jadwidze Gostyńskiej.

  Spotkanie zakończył włocławski iluzjonista Adamos, który zaprezentował najciekawsze sztuczki ze swojego bogatego repertuaru.