Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Piłka w roli głównej

7 lipca piłkarze IV – ligowego Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego (LTP) rozpoczęli przygotowania przed inauguracją sezonu 2009/2010, którą zaplanowano na 8/9 sierpnia. Pierwsze powakacyjne zajęcia poprowadził Janusz Piwoński i stawili się niemal wszyscy zawodnicy, którzy wcześniej reprezentowali barwy lubańskiego klubu, ale też można było zobaczyć dotąd nieznanych tu piłkarzy. Ta „nowa” drużyna już cztery dni później rozegrała mecz kontrolny z III – ligową Włocłavią Włocławek, przegrywając 2:3 z tym renomowanym przeciwnikiem. Co dalej? O przedsezonowych planach rozmawiamy z Leonem Wiśniewskim, prezesem LTP.

- Pierwszy trening i... zaskoczenie, bowiem wśród ochoczo truchtających piłkarzy zabrakło m.in. Przemysława Trzcińskiego i Piotra Olszewskiego, ale można było zauważyć na przykład Krzysztofa Mordzińskiego , Tomasza Kaszaka, Artura Żywicę ...

- Pod wieloma względami nasz klub ma dobrą opinię na piłkarskim rynku, stąd nie powinna dziwić chęć gry w naszej drużynie zawodników spoza obszaru gminy Lubanie. Każdego piłkarza traktujemy jak prawdziwego partnera, dlatego realizujemy każde zobowiązania i w zamian oczekujemy tylko jednego, czyli rzetelnego wywiązywania się ze sportowych obowiązków. Niektórzy temu nie podołali i dlatego od nowego sezonu nie będą naszymi zawodnikami, ale o tym nie chcę mówić na tak poważnym forum, jakim są łamy „Tygodnika Kujawskiego”. Podobnie jest z kandydatami do zespołu, bowiem do pierwszego ligowego meczu w nowym sezonie pozostało kilkanaście dni i jest za wcześnie, by już dziś mówić, kto definitywnie będzie grał w naszej drużynie, ale na pewno nie będzie w niej Krzysztofa Mordzińskiego z III – ligowego Zdroju Ciechocinek. Procedury zmiany klubu są dla tego zawodnika zbyt skomplikowane i najogólniej mówiąc, musi on pozostać w Ciechocinku.

- Zatem trudno mówić, kto zagra w kolejnych meczach kontrolnych, np. Kujawianką Izbica Kujawska czy Cukrownikiem Fabianki?

- Trener Janusz Piwoński ma skrystalizowany trzon zespołu oparty o naszych dotychczasowych zawodników i wychowanków, i do uzupełnienia pozostają tylko niektóre boiskowe pozycje, ale 2 sierpnia na meczu z Cukrownikiem nasi kibice na pewno zobaczą zespół w pełni skompletowany. Już dziś zapraszam na to spotkanie, tym bardziej, że będzie to przedmecz finału turnieju piłki nożnej „dzikich drużyn” o puchar wójta gminy Lubanie.

- Jak przebiega ten turniej?

- Do walki o główne trofeum zgłosiły się drużyny Probostwa Dolnego, Mikanowa B, Podlesia i Probostwa Górnego, ubiegłorocznego zwycięzcy. Mecze rozgrywane będą na bocznym boisku w Lubaniu i pojutrze (niedziela – 19 lipca) zagrają Podlesie z Mikanowem B (15.00) i Probostwo Dolne z Probostwem Górnym (17.00). Zapraszam miłośników amatorskiej piłki nożnej na te mecze, bowiem stwarzają okazję kibicowania i zarazem dają możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.