Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

W LTP zmiany i plany

Na ostatnim walnym zebraniu uzupełniającym skompletowano skład zarządu Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego, który tym samym tworzą Leon Wiśniewski – prezes, Saturnin Walczak, Janusz Lambarski oraz nowi członkowie: Andrzej Kurtys i Piotr Rolirad.

Po walnym zebraniu uzupełniającym odbyło się spotkanie zawodników, szkoleniowców i działaczy, na którym podsumowano udział IV ligowego zespołu seniorów w zakończonym sezonie 2008/2009.

- Po rozegraniu trzydziestu spotkań zajęliśmy dziesiąte miejsce, które uznajemy za zadowalające – mówił prezes Leon Wiśniewski. -Mimo to wszyscy wiemy, że przy większym zaangażowaniu całej drużyny mogliśmy uplasować się na zdecydowanie wyższej pozycji i dlatego zdobyte doświadczenie traktujemy jako wyznacznik kierunku i stylu pracy na nowy sezon 2009/2010.

Zarząd podjął też decyzję o nieprzedłużeniu umowy z Henrykiem Kafarskim, dotychczasowym trenerem zespołu. W uzasadnieniu podano, że trener wywiązywał się należycie ze swoich obowiązków, co zaowocowało dobrym miejscem w ligowej tabeli, jednak formy pracy osiągnęły maksimum, a taki stan wymaga wprowadzenia nowej jakości w szkoleniu zespołu i stawianiu innych, wyższych zadań.

- 7 lipca drużyna wznowi treningi i rozegra kilka meczów kontrolnych, m.in. z Włocłavią, Mienią Lipno, Kujawianką Izbica Kujawska i Cukrownikiem Fabianki już pod wodzą Janusza Piwońskiego, natomiast o innych zmianach kadrowych poinformujemy w stosownym czasie, czyli po skompletowaniu całego składu. - powiedział prezes L. Wiśniewski.

Zarząd LTP poinformował również o przygotowaniach do kolejnej edycji piłkarskiego turnieju „dzikich drużyn” o puchar wójta gminy.

- Mecze eliminacyjne będą rozgrywane w niedziele 5, 12, 19 i 26 lipca na nowym bocznym boisku LTP, natomiast spotkanie finałowe 2 sierpnia na boisku głównym i będzie to zarazem najważniejszy punkt pikniku sportowego - mówił Janusz Lambarski.