Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Wakacje turystycznie i sportowo

Od najbliższego poniedziałku (29 czerwca) rozpocznie się akcja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a nader interesująco zapowiada się program przygotowany dla uczestników półkolonii: -To kolejna akcja w całości finansowana ze środków przekazanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – powiedziała Anna Szubska, kier. półkolonii. - Zaplanowaliśmy dwa turnusy, w których wezmą udział 45 osobowe grupy uczestników i podobnie, jak w roku ubiegłym, większość czasu przeznaczyliśmy na wycieczki autokarowe do Kłodawy, gdzie zwiedzimy Kopalnię Soli oraz do Jura Parku w Solcu Kujawskim i ZOO Safari w Borysewie k. Łodzi.

Młodzież i inni chętni, którzy z różnych przyczyn pozostaną w miejscu swojego zamieszkania, przez wszystkie dni tygodnia do końca wakacji będą mieli umożliwiony dostęp do niemal całej infrastruktury sportowej z halą włącznie, gdzie pod opieką wyznaczonych osób będą odbywały się gry i zabawy ruchowe.

-Tylko z przyczyn obiektywnych, a dokładniej mówiąc z powodu konserwacji nawierzchni płyty stadionu LTP, ten obiekt będzie wyłączony z użytkowania przez dzieci i młodzież -powiedziała Janina Mierzwicka, kier. ref. inwest. - gospodarczego UG Lubanie.