Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Przez zabawę do sedna

Z inicjatywy logopedy Ewy Wojtulskiej i przy wydatnej pomocy nauczycieli Romualdy Możdżeń oraz Beaty Pruchnickiej zorganizowano „Gminny konkurs logopedyczny”, w którym udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych w Przywieczerzynie, Ustroniu i Lubaniu.

- Najogólniej mówiąc, logopedia to nauka o kształtowaniu właściwej mowy w okresie jej rozwoju i doskonaleniu w późniejszym okresie, a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy, natomiast zamierzeniem konkursu jest jak najmniej stresujące wychwycenie tego typu zjawisk - powiedziała Ewa Wojtulska

Konkurs rozpoczęły prezentacje wierszy Hanny Łochockiej i Jana Brzechwy, a następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu logopedycznego. Przewidziano też dodatkowe konkurencje, obejmujące m.in. zagadki słowne, poprawianie błędów logicznych i stylistycznych, uzupełnianie niedokończonych zdań i tworzenie wyrazów przeciwstawnych.

Najbardziej wszechstronnymi okazały się Jagoda Walczak i Estera Przekwas, które zwyciężyły w konkursie, II miejsce zdobyli Milena Hejman i Nikodem Wilczyński, a trzecią lokatę przyznano Martynie Zakrzewskiej.