Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Korowód po raz dwudziesty

„Świat na opak. Ludowe Zapusty wczoraj i dziś” to cykl imprez pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek, zorganizowany z okazji XX jubileuszu włocławskich Zapustów.
     W programie jako odrębne zawarto ogólnopolską konferencję naukową „Ludowe zapusty wczoraj i dziś na przykładzie wybranych regionów w Polsce”, widowisko folklorystyczne „Zabawa podkoziołkowa” w wykonaniu zespołu „Kruszynioki” z Kruszyna oraz prezentację filmów dokumentujących kujawskie zapusty, zrealizowanych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
    Jak zwykle największe zainteresowanie mieszkańców Włocławka i wielu osób przyjezdnych, wzbudził Korowód Grup Zapustnych, który w niedzielne południe (22.02) wyruszył sprzed Muzeum Etnograficznego do centrum miasta.
     W jubileuszowej, dwudziestej edycji, zaprezentowały się grupy z miejscowości Gróbce, Lubraniec, Kuźnice, Ossowo, Świętosław i Zbrachlin oraz Mikanowo i Lubanie, które śpiewem i tańcem próbowały zachęcić do zabawy widzów, licznie zgromadzonych na włocławskich bulwarach.

Galeria zdjęć