Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Zimowa przerwa

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) ogłoszono terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2008/2009.

Rozporządzenie zakłada , że od 16 lutego do 1 marca przerwę w zajęciach szkolnych będą mieli uczniowie z Lubuskiego, Małopolskiego, Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego i Kujawsko – Pomorskiego.

Interesująco zapowiadają się tegoroczne ferie dla uczniów ze szkół podstawowych w Ustroniu, Przywieczerzynie oraz Zespołu Szkół Lubanie, którzy odpoczywać będą na tak zwanym zimowisku dochodzącym, obejmującym nie tylko opiekę pedagogiczną, ale też wyżywienie uczestników.

Bazą tegorocznego zimowiska będzie Zespół Szkół Lubanie –  powiedziała Anna Szubska (na zdjęciu z prawej), nauczycielka w SP Ustronie, która na czas ferii będzie pełniła obowiązki kierownika zimowiska. - W pierwszym dniu zapewniamy możliwość dobrego spędzenia czasu poprzez udział dzieci w zajęciach typowo świetlicowych, sportowych, plastycznych, muzycznych oraz tanecznych, nad którymi opiekę sprawować będą nauczyciele Karolina Wiśniewska, Romualda Możdżeń, Barbara Dębczyńska i Remigiusz Pruchnicki z ZS Lubanie oraz Ewa Makowska z SP Ustronie i Anna Kaźmierczak z SP Przywieczerzyn, ale trzeba dodać, że zupełnie inaczej będą wyglądać pozostałe dni zimowiska.

Z udostępnionego programu zajęć przyjąć można, iż atrakcyjnymi będą drugi i trzeci dzień zimowiska - we wtorek, 17 lutego, uczniowie pojadą na wycieczkę do Golubia Dobrzynia, w którym zwiedzą Zamek, a w drodze powrotnej zatrzymają się w stadninie koni Państwa Szczesnych w Probostwie Górnym, a nazajutrz, czyli 18 lutego, dzieci czeka kolejny wyjazd.

- Pojedziemy do Poznania – uzupełnia Anna Szubska. - Co prawda jednodniowa wycieczka nie stwarza możliwości pokazania dzieciom wszystkich atrakcji tego uroczego miasta, ale mamy nadzieję, że na przykład zwiedzenie Palmiarni czy ogrodu zoologicznego usatysfakcjonuje naszych podopiecznych.

W czwartek, 19 lutego, zajęcia skupione będą w sali Gminnego Ośrodka Kultury, w którym zaplanowano projekcję filmu oraz dyskotekę, natomiast w ostatnim dniu zimowiska dzieci wraz z opiekunami wyjadą do leśniczówki w Lipinach.
-  Jednym z zadań zimowiska jest integracja dzieci i młodzieży, a na pewno sprzyja temu wspólne przebywanie w terenie – mówi Anna Szubska. - Wysłuchamy jak zwykle interesującej opowieści pana leśniczego, a później będzie ognisko i pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy.

Dodajmy, że tegoroczne zimowisko i koszty z nim związane będą finansowane z funduszu komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.