Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Robić co się lubi

W lubańskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II od dziesięciu lat istnieje zespół wokalny. W ciągu całego okresu działania zespół zdobywał laury na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz  w zagranicznych wojażach, między innymi we Francji, Niemczech, Belgii i Włoszech, gdzie uczestniczył w papieskich audiencjach.

- Nauczanie śpiewu to moja pasja - mówi Larysa Krzyżańska, nauczycielka muzyki, sprawująca opiekę merytoryczną nad zespołem. - Gdy słyszę śpiew dzieci i widzę radość na ich twarzach,  jestem po prostu szczęśliwa.

Grupę wokalną tworzy piętnaście dziewcząt, uczennic szkoły podstawowej i gimnazjum: - Na zajęciach poznajemy zasady techniki wokalnej, emisji głosu, sztukę wyrażania śpiewem swoich emocji, a występy przed jurorami i publicznością to znakomite lekcje odwagi i przede wszystkim zwalczania tremy, choć ta jest moim nieodłącznym towarzyszem -  powiedziała Michalina Filipiak.

W najbliższych planach artystycznych zespołu wokalnego jest koncert „Człowiek, człowiekowi” dla młodzieży szkolnej, kolędowanie podczas Wigilii pracowników Zespołu Szkół, świąteczny koncert kolęd w kościele parafialnym w Lubaniu i występ we włocławskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Pamiętamy o Tobie, św. Mikołaju”.

- Cieszymy się na te wyjazdy ze swoją Panią i na to śpiewanie, bo my to po prostu lubimy – powiedziały jednomyślnie młode artystki: Marta Dankowska, Daria Dziedzic, Michalina Filipiak, Kinga Kletkiewicz, Olga Lipka, Sandra Paczkowska, Aleksandra Pałczyńska, Justyna Rolirad, Patrycja Skowrońska, Aleksandra Szczesna, Natalia Szczęsna, Klaudia Tomicka, Ilona Wiśniewska, Malwina Zielińska i Patrycja Żakowska - wszystkie na zdjęciu, a pierwsza z lewej Larysa Krzyżańska, nauczycielka i opiekunka zespołu.