Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Policja w Lubaniu

Na zaproszenie dyrekcji oraz pedagoga lubańskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II (ZS) zorganizowano spotkanie rodziców uczniów i nauczycieli z przedstawicielami włocławskiej Komendy Miejskiej Policji. Podkomisarz Grzegorz Demich oraz Tomasz Tomaszewski w czasie prelekcji zapoznawali rodziców z szeregiem zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się ich dzieci, a przede wszystkim z odpowiedzialności karnej i administracyjnej za popełnienie niektórych wykroczenia.

Uczestnicy spotkania poznali odpowiedź na ważne pytania, na przykład co to jest narkomania i narkotyk, jakie jest jego działanie i jak w najprostszy sposób można rozpoznać skutki ich działania. - Po dzisiejszym spotkaniu znalazłem sens powiedzenia „lepiej dmuchać na zimne” - powiedział jeden z rodziców obecnych na spotkaniu. - Uświadomiłem sobie, że nawet nieletnim grozi odpowiedzialność karna nie tylko za posiadanie narkotyku, ale i szereg niewinnych żartów, które tylko z pozoru wyglądają na nic nie znaczące. Taka sytuacja działa w dwie strony, bowiem dziecku grożą poważne konsekwencje, a ich rodzicom i opiekunom kary finansowe za skutki takich często głupich zabaw.

Na zakończenie Beata Pawłowska, dyrektor ZS, powiedziała: - Takie spotkania są potrzebne wszystkim, rodzicom i nauczycielom. Rozmawiajmy z dziećmi i o dzieciach, bo tylko wtedy będziemy mogli zaradzić ich problemom i pomóc potrzebującym pomocy i wsparcia.