Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Apel i zabawa

Uroczysty apel i „Strażacka majówka” były głównymi punktami tegorocznych gminnych obchodów Święta Strażaka.

   Po mszy św. w intencji druhów, odprawionej w sobotę, 3 maja przez ks. kanonika Mariana Jarosa, proboszcza parafii lubańskiej, delegacje jednostek OSP Lubanie, Janowice i Ustronie ustawiły się w centrum Lubania  na zbiórce, w czasie której wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia przyznane na  wniosek dh Sławomira Piernikowskiego, prezesa Zarządu Gminnego OSP w Lubaniu.

- Zarząd Wojewódzki OSP RP nadał Złote Medale „Za zasługi dla pożarnictwa” druhom Krzysztofowi Kłonowskiemu, Władysławowi Makowskiemu i Janowi Pasterczakowi, Srebrne Medale druhom Władysławowi Kurdubskiemu, Juliuszowi Skowrońskiemu i Włodzimierzowi Skowrońskiemu, a Brązowe Medale druhom Andrzejowi Szyszce, Marcinowi Pasterczakowi, Markowi Pasterczakowi, Krzysztofowi Szopskiemu, Radosławowi Łapciakowi i Danielowi Skowrońskiemu.

- Zarząd Powiatowy OSP RP nadał odznaki „Strażak Wzorowy” druhom Emilianowi Łapciakowi, Dominikowi Makowskiemu, Przemysławowi Kurdubskiemu, Michałowi Kłonowskiemu,Adamowi Wesołowskiemu, Michałowi Łapciakowi, Łukaszowi Jaworskiemu, Sławomirowi Rutkowskiemu, Łukaszowi Krancowi, Włodzimierzowi Nowakowskiemu i Piotrowi Nowakowskiemu.

   W niedzielę, 4 mają, na stadionie LTP zorganizowano „Strażacką majówkę”, na której m.in. po raz pierwszy przeprowadzono drużynowe zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej o puchar przechodni prezesa Zarządu Gminnego OSP w Lubaniu.  W turnieju bezapelacyjnie zwyciężyła ekipa z OSP Janowice w składzie: Adam Wesołowski, Emilian Łapciak i Marcin Pasterczak, drugie miejsce zajęła drużyna radnych gminy Lubanie w składzie Grzegorz Szopa, Paweł Pilak i Krzysztof Gronowski, a trzecią lokatę „wystrzelali” druhowie z OSP Ustronie: Sławomir Rutkowski, Arkadiusz Zieliński i Andrzej Szyszka.