Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Festiwalowe śpiewanie

Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka” jest imprezą organizowaną przez Komendę Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski, która na stałe wpisała się w harcerski kalendarz wydarzeń kulturalnych. Poprzednie jedenaście edycji odbywało się m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Służewie i kilkakrotnie w Ciechocinku, gdzie uczestnicy mogli popisywać się w sali kina „Zdrój” i Teatru Letniego. Tegoroczna, dwunasta  edycja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Lubanie.

- Po raz drugi z rzędu zdecydowaliśmy się przeprowadzić festiwal w Lubaniu z wielu powodów, między innymi z uwagi na dużą sprawność organizacyjną i dobre miejsce, jakim  jest sala lubańskiego GOK-u– powiedziała dh Barbara Kłaczyńska z Komendy Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski.

W tegorocznej imprezie, którą prowadziła dh Anna Szubska, komendant Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski, udział wzięło 44 wykonawców i zaśpiewano 88 piosenek, wśród których, niestety, znalazło się kilka,  nie spełniających wymogów regulaminowych:

-Należy jednoznacznie powiedzieć, że zły dobór piosenek przyniósł krzywdę młodym ludziom, bo zamiast być ocenianymi, mogli występować wyłącznie poza konkursem– powiedział Dariusz Słomski, przewodniczący festiwalowego jury. 

Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło wyróżnić Martynę Wypij z SP1 Aleksandrów Kujawski, Annę Karasiewicz i Karolinę Ślubowską z SP Ustronie, Magdalenę Renk z SP 1 Ciechocinek i zespół muzyczny z GOK Bądkowo oraz przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

-Soliści 7-12 lat: I – Aleksandra Ćwiklińska (SP Przywieczerzyn) - na zdjęciu z Katarzyną Mrówczyńska, opiekunką, II – Klaudia Kurdubska (SP 1 Aleks. Kuj.), III – Patrycja Olejniczak (SP 1 Aleks. Kuj.)

- Soliści 13-19 lat: I – Agata Wesołowska (SP 1 Ciechocinek), II – Justyna Bewicz (SP Ustronie), III – Aleksandra Iskra (GOK Bądkowo)

- Zespoły 7-12 lat: I – “Ajki” (SP 1 Ciechocinek), II – “Gama” (MCK Aleks. Kuj.), III – Zespół z Publ. Szkoły Podstawowej Opoki.

- Zespoły 13-19 lat: I – Anna Trzeciak i Sylwia Strzelecka z Zespołu Szkół Raciążek, II - “Metrum” z Lubienia Kujawskiego, III - “Duecik” z SP Ustronie

natomiast Grand Prix i nagrodę wójta gminy Lubanie wyśpiewały Agata Bobrowska i Ewelina Sobocińska, solistki zespołu “Serafinki” z Zespołu Szkół Raciążek - na zdjęciu poniżej.

Organizatorzy dziękują Urzędowi Marszałkowskiemu, Urzędowi Miasta Aleksandrów Kujawski, Starostwu Powiatowemu w Aleksandrowie Kujawskim, Urzędowi Gminy Waganiec, Urzędowi Gminy Zakrzewo, Urzędowi Gminy i GOK-owi Lubanie oraz Miejskiemu Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski i ekipie techniczno-akustycznej z tej placówki za pomoc w organizację i przebieg festiwalu.