Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

U progu sezonu

Piłkarze czwartoligowego LTP zakończyli przerwę i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2007/2008, o których rozmawiamy z Leonem Wiśniewskim, prezesem Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego (na zdjęciu):

-  Inauguracja rundy wiosennej praktycznie za nami...

- Mecz rewanżowy, jaki rozegraliśmy z bydgoskim Zawiszą 11 listopada, nie wypadł dla nas pomyślnie. Wyszło gorzej, niż można było się spodziewać, a czarę goryczy przepełniło sześć bramek, jakie straciliśmy w tym spotkaniu. Jestem przekonany, że zarówno trener, jak i piłkarze wyciągnęli stosowne wnioski i w kolejnych meczach będzie zdecydowanie lepiej.

- Z licznych informacji, jakie napływają z klubów wynika, że następują zmiany kadrowe, czyli jak to w piłce nożnej -jedni odchodzą, inni przychodzą, a w LTP?

- Czynimy starania o pozyskanie zawodnika na pozycję rozgrywającego, tym bardziej, że odszedł Marcin Tulimowski. Rozmowy z innymi piłkarzami są jak dotąd bezskuteczne, bo na przeszkodzie stoją zbyt wygórowane warunki finansowe, jakie stawiają potencjalni kandydaci do gry w naszym klubie.

- A Marcin Mucha? W poprzednich rozgrywkach dał się poznać jako dobry, bramkostrzelny zawodnik...

-... który wyrażał chęć grania w LTP, ale jest zawodnikiem Zdroju Ciechocinek, który ze szkodą dla Marcina nie chce ponownie wypożyczyć go do naszego klubu.

- Słowem przyszłość klubu rysuje się nieciekawie?

- To uproszczona teza. W drużynie pozostają piłkarze, którzy potrafią rozegrać zawody na wysokim, sportowym poziomie, nawet z wyżej notowanym przeciwnikiem Wszyscy wierzymy, że w następnych spotkaniach ligowych każdemu z zawodników, całej drużynie nie zabraknie ambicji i sportowej złości. Chcemy w każdy możliwy sposób pomóc naszym zawodnikom w utrzymywaniu dobrej formy. Prowadzimy rozmowy z Grażyną Lambarską, która w Lubaniu uruchomiła gabinet odnowy biologicznej i nie wykluczone, że piłkarze będą korzystali z masaży relaksacyjnych, leczniczych i innych zabiegów, jakie znaleźć można w bogatej ofercie tego gabinetu.

- Powiedział Pan dużo o drużynie, pomówmy o jej składzie...

- Do rundy wiosennej zgłoszeni będą piłkarze, tworzący swoistą mieszankę rutyny z młodością: Marcin Kujawa, Rafał Ryszewski, Sebastian Przeździęk, Dariusz Kurtys, Łukasz Malinowski, Kamil Stefaniak, Łukasz Kranc, Arkadiusz Jonatowski, Mariusz Belicki, Patryk Kranc, Krystian Urbański, Radosław Gawrysiak, Przemysław Trzciński, Piotr Olszewski, Paweł Budzyński, Mateusz Piekarski, Dawid Cieślak, Bartłomiej Malinowski i Sławomir Kujawa. Nie wykluczone, że trener Michał Wilniewczyc będzie wprowadzał do drużyny także wyróżniających się juniorów starszych.

- W jaki sposób drużyna przygotowuje się do rozgrywek, które ruszą 22 marca?

- Zajęcia szkoleniowe prowadzone są na naszych obiektach, a dodatkowo zaplanowano szereg spotkań kontrolnych, w których naszymi przeciwnikami będą: 2.02 - Orlęta Aleksandrów Kujawski, 6.02 - Zdrój Ciechocinek, 9.02 - Włocłavia Włocławek, 16.02 - Ziemowit Osięciny, 23.02 - Cukrownik Fabianki, 1.03 – Start Radziejów, 8.03 – Jagiellonka Nieszawa.