Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Dziarscy emeryci

Zarząd lubańskiego Koła nr 20 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów rozpoczął 2008 rok spotkaniem świąteczno-noworocznym swoich członków i sympatyków:  - To stały punkt planu pracy, a takim spotkaniom kolorytu dodaje nasz Zespół Śpiewaczy „Siwy Włos” - powiedziała Krystyna Piernikowska (na zdjęciu), kierownik zespołu, zarazem przewodnicząca zarządu koła.

W ramach tegorocznego spotkania m.in. w kościele parafialnym w Lubaniu „Siwy Włos” przedstawił montaż słowno-muzyczny, w którym znalazły się kolędy i pastorałki oraz wiersze, m.in. ks. Jana Twardowskiego i Kornela Makuszyńskiego, recytowane przez Marię Skowrońską.

W montażu udział wzięli także: muzycy Jan Kuczyńscy i Zdzisław Wyrąbkiewicz, soliści Mirosława Woźniak i Stefan Dębczyński oraz chórzyści Stanisława Paliwoda, Janina Majchrzak, Jadwiga Kłos, Celina Lewandowska, Halina Kuczyńska, Regina Lipińska, Teresa Rajewska, Krystyna Kubasiewicz, Bolesław Dolata, Henryk Gliszczyński, Stanisław Kubasiewicz i Tadeusz Troczykowski.

- Mam nadzieję, że w tym roku będzie dobrze układała się współpraca z Urzędem Gminy, a dzięki wydatnej pomocy nasi członkowie podobnie, jak w latach ubiegłych, będą mogli wyjechać na wycieczki do najciekawszych miejsc polskich, a „Siwy Włos” weźmie udział w przeglądach i konkursach dla seniorów - dodała Krystyna Piernikowska.