Drodzy Mieszkańcy!

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy są inne niż zwykle. Być może mniej radosne i spędzone w węższym gronie, ale na pewno bardziej refleksyjne. Te święta zapadną nam długo w pamięci, gdyż cieniem kładzie się na nie epidemia Koronawirusa. Zmusza nas ona do zadumy nad wartością i kruchością życia ludzkiego. Myślę, że nigdy wcześniej bardziej niż dzisiaj nie docenialiśmy pierwszych oznak wiosny, śpiewu ptaków, promieni słonecznych, czy obecności drugiego człowieka. Przez pryzmat nowej sytuacji zaczynamy doceniać to, czego nie zawsze na co dzień dostrzegaliśmy.

Święta Wielkanocne to czas dający wiarę i nadzieję. Przeżywając święta Zmartwychwstania Pańskiego, uwierzmy w nowe, lepsze życie po zakończeniu epidemii. Miejmy nadzieję, że osoby chore jak najszybciej będą mogły się cieszyć dobrym zdrowiem, a nowych zachorowań będzie coraz mniej. Niech ten wyjątkowy czas napełni nasze serca nadzieją na lepsze jutro.

Jak mówi przesłanie zamieszczone na banerach w centrum Lubania – Pamiętajcie, wszystko będzie dobrze! Tego z całego serca Państwu życzę!

Już wkrótce obudzimy się mam nadzieję w nowym, lepszym świecie, w którym bardziej docenimy być, a nie mieć i w którym spotkanie z drugim człowiekiem nabierze nowego znaczenia.

W ten świąteczny czas zastanówmy się nad sensem życia i PAMIĘTAJMY, WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!

Wójt Gminy Lubanie
Larysa Krzyżańska