Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, przygotowując się do uruchomienia naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu : Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027” , przeprowadza badanie ankietowe w celu oszacowania wskaźników rezultatu i kosztów inwestycji wpisujących się ww. działanie.
W związku z tym Urząd Gminy Lubanie informuję o możliwości ubiegania się o przyznanie grantu „Mała retencja i adaptacja do zmian klimatu w regionie”.
Wnioski w formie ankiety o dofinansowanie projektu należy składać do Urzędu Gminy Lubanie, Lubanie 28A, 87-732 Lubanie w terminie do 4 grudnia 2024 r.
Ankiety są dostępne w siedzibie budynku Urzędu Gminy w Lubaniu.
Telefon do kontaktu: 54 251 33 12
Kto może składać wnioski?
Wniosek o dofinansowanie projektu powinien zostać złożony przez uprawnionego Wnioskodawcę oraz partnera należących do jednej z poniższych grup:
– jednostki samorządu terytorialnego,
– spółki wodne,
– instytucje odpowiedzialne za gospodarkę wodną,
– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
– Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,
– organizacje pozarządowe,
– osoba fizyczna.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
W naborze wsparcie uzyskają projekty dotyczące jednego z następujących przedsięwzięć:
– rozwoju infrastruktury małej retencji wodnej, w tym budowy lub remontu urządzeń służących do retencjonowania wód (np. jazy, zastawki, podpiętrzenia),
– przedsięwzięcia przywracającego zdolności retencyjne naturalnych terenów podmokłych, odtwarzające tereny podmokłe, przywracające naturalne koryta rzeczne, zwiększające powierzchnię i ilość zadrzewień śródpolnych, a także tworzenie i odtwarzanie małych zbiorników retencyjnych (w tym oczek wodnych) na terenach rolniczych.
Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR wynosi 85 % wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu, a minimalny wkład własny grantobiorcy wynosi 15%.
Wymagana dokumentacja:
– należy potwierdzić posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości oraz wskazać rodzaj dokumentu (no. KW, umowa dzierżawy itp.);
– należy wskazać lokalizację (miejscowość, gminę, powiat) inwestycji;
– należy podać przewidywane wartości oraz ich sposób obliczenia/ oszacowania;
– należy podać terminy realizacji inwestycji zgodnie z opisami, przy czym okres realizacji inwestycji musi mieścić się w terminie od 1 stycznia 2021 r. do 31.12/2028 r.
– należy wpisać szacowany koszt inwestycji.