06.03.2022 r. Koło Gospodyń Wiejskich „Przyjazne Sołectwo w Janowicach” zaprosił kobiety z sołectwa Janowice, Przywieczerzynek i Zapomnianowo do remizy OSP Janowice na wspólny Dzień Kobiet. Wśród zaproszonych gości była również Wójt Gminy Lubanie Larysa Krzyżańska, Kamila Hołtyn sekretarz gminy, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Rolirad, Maja Kołtońska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaniu, Laura Andrzejczak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Przywieczerzynie, Mariusz Bladoszewski Radny Powiatu Włocławskiego.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło podziękowań, oraz życzeń oraz prezentów. Piękne tulipany wręczył Paniom  Radny Powiatu Mariusz Bladoszewski, a Wójt Gminy wręczyła upominki.

Koło Gospodyń Wiejskich „Przyjazne Sołectwo w Janowicach” działa od roku i liczy obecnie 11 członkiń. W trakcie wspólnego Dnia Kobiet dołączyło do zgromadzenia 12. pań. Mimo krótkiej historii, KGW jest prężnie działającym tworem. W ubiegłym roku Panie zorganizowały „Andrzejki” oraz piknik rodzinny. W tym roku zorganizowano już bal karnawałowy, a w planach jest organizacja Dnia Dziecka i rozpoczęcia wakacji.