Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

W dniu 10 marca 2023 r. w gminie Lubanie odbył się jubileusz „Złotych Godów” (rocznik 1972 r.). Podczas uroczystości, wręczone zostały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla par, które przeżyły 50 lat w związku małżeńskim. Jubilatom wręczono również pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

 

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

– Państwo Zofia i Marian Adamczewscy,

– Państwo Teresa i Czesław Bytof,

– Państwo Henryka i Józef Duszyńscy,

– Państwo Aniela i Henryk Kmieć,

– Państwo Janina i Józef Kowalscy,

– Państwo Adela i Czesław Makowscy,

– Państwo Longina i Zbigniew Matusiakowie,

– Państwo Marianna i Stanisław Niewiadomscy,

– Państwo Grażyna i Edward Pruchniccy

– Państwo Wanda i Jan Sobczakowie,

– Państwo Jadwiga i Marian Urbańscy.

Dokonanie aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej było dla mnie ogromnym zaszczytem.

Tak piękny jubileusz jest symbolem wierności i miłości rodzinnej. Wracają wspomnienia i ożywają obrazy wspólnie spędzonych lat. Ponad pół wieku trwania w związku małżeńskim świadczy o miłości rodzinnej, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. To czas zwykłych, codziennych spraw i ważnych momentów. Czas radości, ale też trudnych chwil, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne.

Serdecznie gratuluję i życzę, abyście Państwo w zdrowiu i szczęściu przeżywali kolejne lata, a przeżyty wspólnie czas przywoływał wyłącznie dobre wspomnienia. Serdeczne życzenia oraz gratulacje do Szanownych Jubilatów skierowali również Proboszcz Parafii ks. Kan. Marian Jaros oraz Przewodnicząca Rady Gminy Lubanie Pani Barbara Rolirad.