30 sierpnia 2020 r. w gminie Lubanie odbyły się Dożynki. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna uroczystość odbyła się w zmienionej formie, która ograniczyła się do Mszy Świętej Dziękczynnej za plony. Starostami tegorocznych Dożynek byli: pani Aleksandra Adamczewska vel Adamczak oraz pan Damian Pasterczak.

Pani Aleksandra Adamczewska vel Adamczak mieszka w Janowicach, jest mężatką, wychowuje synka Tomasza, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 25 ha, specjalizujące się w produkcji warzyw. Z powodzeniem korzystają z różnego rodzaju środków unijnych, dzięki czemu gospodarstwo rozwija się w kierunku pełnej mechanizacji wykorzystywanej do zbioru i selekcji warzyw. Jest absolwentką Wydziału Rolnictwa na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Ukończyła również Wydział Pedagogiczny na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalizacja – resocjalizacja. W ostatnim czasie całą swoją energię skupia na wychowaniu półtorarocznego synka i pomocy w gospodarstwie. Jej pasją jest gotowanie.

Pan Damian Pasterczak mieszka w Lubaniu, jest żonaty, córka Anastazja ma 4 lata. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha, specjalizujące się w uprawach buraka cukrowego, ziemniaka i cebuli. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane. Zajmuje się również hodowlą bydła opasowego. Jest absolwentem Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jako aktywny druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubaniu ratuje ludzkie życie, zdrowie i mienie. W wolnych chwilach fascynuje się nowinkami technologicznymi z dziedziny rolniczej.