Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Podziękowali nauczycielom

Kwiaty i uśmiechy widoczne były w każdym miejscu hali sportowej lubańskiego Zespołu Szkół, w której świętowano Dzień Edukacji Narodowej. W programie obchodów znalazł się specjalnie przygotowany okolicznościowy program słowno-muzyczny, nie zabrakło też podziękowań, jakie nauczycielom i pracownikom administracyjnym złożyli m.in. ks. kanonik Marian Jaros, proboszcz miejscowej parafii oraz Tomasz Drzewiecki, przewodniczący Rady Rodziców (na zdjęciu poniżej).

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez Sławomira Piernikowskiego „Nagród Wójta”, które w tym roku otrzymali Beata Pawłowska, Laura Andrzejczak, Rafał Pełnikowski, Elżbieta Robotnik, Elżbieta Ślubowska, Małgorzata Szczęsna, Iwona Biesiadzińska, Jan Gomulak, Ilona Skuczyńska, Małgorzata Walczak, Ewa Mazurkiewicz i Małgorzata Kownacka. Nagrodzeni otrzymali również pamiątkowe listy z następującą treścią:

Komisja Edukacji Narodowej, którą utworzono 14 października 1773 roku sprawiła, że szkolnictwo polskie w XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie.
Minęły setki lat i w dalszym ciągu wielką rolę w edukacji społeczeństwa odgrywa rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów, ich wiedza i powołanie.
Gratulując wszystkich dotychczasowych osiągnięć w kształtowaniu wysokiego poziomu naszej gminnej oświaty przyznaję Nagrodę Wójta.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę satysfakcji z pracy zawodowej, uznania i szacunku wychowanków i ich rodziców oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.