Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Puchar wręczony

Zakończył się V turniej piłki nożnej „dzikich drużyn” o puchar wójta gminy Lubanie: -Przez sześć kolejnych niedziel, od 15 lipca do 19 sierpnia rozegrano dziesięć spotkań z udziałem reprezentacji takich wsi sołeckich, jak Włoszyca, Lubanie, Janowice, Probostwo Górne, Mikanowo B i Probostwo Dolne -powiedział  Saturnin Kokowicz, członek Zarządu LTP i koordynator turnieju.

W meczu finałowym reprezentacja Mikanowa B pokonała Probostwo Górne 2:1 (1:0), a bramki zdobyli Marek Czałpiński i Adam Skibiński dla zwycięzców oraz Janusz Majchrzak: -Obecność wielu kibiców, nie tylko z zainteresowanych wsi potwierdziła, że przyjęta formuła wakacyjnego turnieju oraz sam mecz finałowy na stadionie LTP połączony z piknikiem to dobra okazja do wypoczynku i zabawy- dodał  Saturnin Kokowicz.

Ostateczna tabela V turnieju:

1. Mikanowo B

2. Probostwo Górne

3. Janowice

4.  Lubanie

5.  Probostwo Dolne

6.  Włoszyca

Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyli: Sławomir Budzyński (Lubanie) i Marek Czałpiński (Mikanowo B) po 5 oraz Adam Troszyński – 3.

Tegoroczny finał zakończyła zabawa taneczna z włocławskim zespołem „Fokus”, która odbyła się m.in. dzięki wydatnej pomocy, jaką udzielił Jan Zimniak, mieszkaniec wsi Kucerz.