Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Podziękują za tegoroczne plony

W niedzielę, 7 września 2014r. Wójt i Rada Gminy Lubanie zapraszają na uroczystości Gminnego Święta Plonów, które rozpocznie przejście korowodu z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaniu do kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja. Po mszy (ok. godz. 16.30) na parkingu przy GOK zaplanowano przemówienia okolicznościowe, poświęcenie pojazdów zakupionych przez gminę oraz przekazanie nowego wozu strażackiego jednostce OSP w Lubaniu. Natomiast część artystyczna odbędzie się na placu przy Zespole Szkół.  Starostami tegorocznych Dożynek są Anita Kopaczewska z Zosina i Andrzej Pasterczak z Lubania.

Program godzinowy Gminnego Święta Plonów:

godz. 14.45 Przejście korowodu dożynkowego z GOK do kościoła p.w. św. Mikołaja w Lubaniu.

godz. 15.00 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna.

Parking przy GOK

godz. 16.30

- Przemówienia okolicznościowe,

- Poświęcenie pojazdów zakupionych przez gminę Lubanie

- Przekazanie wozu strażackiego jednostce OSP w Lubaniu

Plac przy Zespole Szkół  im. Jana Pawła II

- godz. 17.30 Koncert dla dzieci - zespół "Tulinki"

- godz. 18.45 "Koncert piosenki Warszawskiej" - Konrad Michalak

- godz. 20.00 Koncert zespołu "Balantajs"

- godz. 21.30 Koncertr zespołu "Za No Za"

- godz. 22.30 - 24.00 Zabawa taneczna z zespołem "Tomas"

Słów kilka o Starostach Dożynek

Anita Kopaczewska - lat 38, wykształcenie średnie. Wraz z mężem Radosławem gospodarują we wsi Zosin na areale o pow. 50 ha (z czego 36 ha stanowią grunty własne). Synowie: Kacper lat 17, uczeń kl. II LO we Włocławku i Tomasz lat 14, uczeń kl. II Gimnazjum w Lubaniu. Pani Anita systematycznie rozwija gospodarstwo i modernizuje park maszynowy specjalizując się w produkcji roślinnej (zboża, ziemniaki, cebula, marchew, buraki i pietruszka). Buduje też chłodnię do przechowywania plonów. Jej pasja to właśnie rolnictwo, a obaj chłopcy chętnie pomagają w pracach gospodarskich.

Andrzej Pasterczak - lat 54. Wraz z żoną Zofią oraz synem Damianem (absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy) prowadzi w Lubaniu gospodarstwo rolne o pow. 80 ha. Młodszy syn Michał jest studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pan Andrzej specjalizuje się w produkcji roślinnej (zboża, rzepak i buraki) i zwierzęcej (trzoda chlewna i bydło opasowe). Systematycznie wzbogaca posiadany park maszynowy, dysponując obecnie specjalistycznym sprzętem umożliwiającym przeprowadzanie wszystkich podstawowych zabiegów agrotechnicznych zarówno w uprawach jak i hodowli.  

Zdjęcia z tegorocznego Gminnego Święta Plonów można oglądać też na portalach:

- www.powiatwloclawski.pl

- www.kujawy.media.pl (zakładka: Galerie - powiat włocławski i Włocławek)

- www.promocjewloclawskie.pl