Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Być kobietą, być kobietą

 

Choć w tym roku 8 marca czyli popularny Dzień Kobiet przypadał we wtorek, to obchody tego święta rozpoczęły się w gminie Lubanie już kilka dni wcześniej.

Jako pierwsze w minioną sobotę tj. 5 marca, swoje marcowe święto obchodziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Zosinie. Panie skorzystały z uprzejmości dyrekcji miejscowej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Przywieczerzynie, która na tę okazję użyczyła niewiastom swoich pomieszczeń. Wśród gości nie zabrakło wójta gminy Sławomira Piernikowskiego, a także Laury Andrzejczak - gospodyni, czyli dyrektorki placówki. Włodarz, obecnym na tej uroczystości 30 paniom, złożył serdeczne życzenia, zaś na ręce przewodniczącej KGW Renaty Szopy bukiet kwiatów.

Dzień później tj. w niedzielę, 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaniu odbył się specjalny koncert. Na deskach scenicznych swoje umiejętności zaprezentowali pedagodzy i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena z Włocławka oraz chór męski z Osięcin pod kierownictwem Tomasza Cybulskiego. Natomiast w poniedziałek, 7 marca w Urzędzie Gminy spotkały się członkinie Gminnej Rady Kobiet.