Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Ważny sprawdzian

Niemal 450 tysięcy uczniów III klas z blisko 7 tysięcy gimnazjów w całym kraju, a wśród nich 59 uczniów w Lubaniu przystąpiło w  miniony wtorek do egzaminu, składającego się z części humanistycznej (tu sprawdzana jest wiedza z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i sztuki, matematyczno – przyrodniczej (obejmującej  biologię, chemię fizykę i astronomię, geografię i matematykę) oraz językowej (wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej od roku szkolnego 2008/2009) sprawdzana jest wiedza z nowożytnego języka obcego - do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski).

- Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w Polsce w 2002 i odtąd przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum - powiedziała Beata Pawłowska, dyrektor lubańskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. - Egzamin jest powszechny i obowiązkowy, a przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Wynik egzaminu stanowi połowę maksymalnej możliwej do osiągnięcia liczby punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych i najkrócej mówiąc,   tego egzaminu nie można nie zdać.

Jak wypadli wymienieni i inni gimnazjaliści na tym ważnym egzaminie? Miejmy nadzieję, że zgodnie z ich oczekiwaniami.

Na zdjęciu: Na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu. Oto, co powiedzieli:   Karolina Piernikowska - Przed egzaminem  duży stres, emocje i obawa, jakie będą pytania i czy wystarczy czasu? Natalia Woźniak – Stres, stres, stres i kołatające się pytanie: czy zmieszczę się w wyznaczonym czasie?  Mateusz  Balukiewicz – Czym się denerwować? Jest OK!. Daniel Radecki – Absolutny spokój!