Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Święto nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano spotkanie, w którym udział wzięli m.in. czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji oraz dyrektorzy gminnych szkół, ks. kanonik Marian Jaros, proboszcz miejscowej parafii, Paweł Pilak, przewodniczący Rady Gminy  i wójt Sławomir Piernikowski, który m.in. powiedział:

- Codzienność zmienia się w szybkim tempie i stawia nowe wyzwania, z którymi musimy się uporać, jednak mimo szalonego postępu nie zmienia się rola szkoły w wychowaniu i kształtowaniu osobowości młodego człowieka. To zadanie nie łatwe, wymagające od wychowawcy i nauczyciela szczególnych predyspozycji i poświęcenia, wiedzy i talentu, a przede wszystkim żmudnej i systematycznej pracy oraz rzetelnej realizacji przyjętych planów i programów. Mogą być Państwo dumni, że potraficie podołać stawianym wyzwaniom, czego serdecznie gratuluję.

Wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody wójta i dyrektorów szkół, a na zakończenie spotkania wszyscy wysłuchali Elżbiety Ślubowskiej, która recytowała swoje wiersze oraz mini koncertu zespołu złożonego z nauczycieli Janusza Szałka, Romana Kozickiego i Mirosława Niemczyka.