Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Laptop za hasło!

Jak stać się właścicielem laptopa nie wydając złotówki? Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i wymyślić hasło promocyjne „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013”.
Ale co to jest RPO?

Najprościej rzecz ujmując, to fundusz europejski, dzięki któremu do 2013 roku nasz region otrzyma z Brukseli 951 milionów euro. Jednak pieniądze te nie leżą w kasie województwa. Służą do wspierania inwestycji, które zmieniają nasz region.

Decyzją samorządowych władz województwa najwięcej, bo aż 250 mln euro, otrzymają kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy. Pod warunkiem jednak, że będą rozbudowywać i modernizować swoje firmy, czynić je przyjaźniejszymi dla środowiska, a przede wszystkim wtedy, gdy tworzyć będą nowe miejsca pracy. Do tej pory Zarząd Województwa podjął decyzję o dofinansowaniu prawie 300 projektów zgłoszonych przez firmy. Wsparcie mogą otrzymać wielkie fabryki, ale też właściciele zakładów, zatrudniający tylko kilka osób; przedsiębiorstwa z dużych miast regionu i firmy działające na wsi i w miasteczkach.

Dzięki środkom z RPO w naszym województwie budowane są nowoczesne drogi. Kilkanaście miast (m.in. Brodnica, Nakło, Rypin, Lipno czy Więcbork) zyska obwodnice. Bydgoszcz i Toruń będą miały nowe linie tramwajowe. Zmodernizowane zostanie bydgoskie lotnisko. Powstaną setki kilometrów ścieżek rowerowych w całym regionie. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego oznacza też nowoczesne szpitale. I to nie tylko we Włocławku czy Grudziądzu. Dzięki 80 mln euro sprzęt i nowe sale operacyjne mają lecznice powiatowe m.in. w Chełmży, Mogilnie, Strzelnie, Szubinie, Nakle, Tucholi. Dzięki milionom euro z RPO odnowione zostaną gotyckie kościoły Chełmna, Kalwaria w Pakości, pałac w Ostromecku. Na toruńskich Jordankach postanie sala koncertowa, a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zyska nowoczesną Bibliotekę Główną. To tylko przykłady przedsięwzięć w regionie, które nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie 951 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

By wziąć udział w naszym konkursie wystarczy do 12 października br. przesłać na adres: haslorpo@kujawsko-pomorskie.pl wymyślone przez siebie hasło (lub hasła, można zgłosić dowolną liczbę haseł) promujące Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W mailu należy podać też swój adres i telefon. Do 30 października br. komisja konkursowa wybierze najlepsze hasła. Ich autorzy otrzymają nagrody i wyróżnienia: laureat pierwszej nagrody laptop, zdobywcy dwóch drugich miejsc cyfrowe aparaty fotograficzne, trzy osoby wyróżnione odtwarzacze MP4.

Regulamin konkursu na stronie www.mojregion.eu
Departament Polityki Regionalnej
Urzędu Marszałkowskiego

25 września 2009 r.