Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Na sportowo

Piknik sportowy w Lubaniu to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń i jest organizowany z okazji finałowego meczu kończącego turniej piłki nożnej „dzikich drużyn” o puchar wójta gminy Lubanie.

Widzowie, którzy zdecydowali się przyjść 2 sierpnia na stadion LTP, aby oglądać ostatni mecz turnieju nie mogli narzekać na brak emocji, a przy okazji poznali drużynę, która do przyszłego roku, czyli do kolejnego turnieju, będzie mogła nosić miano niepokonanej.

W tym roku program pikniku poszerzono o zawody sportowo – rekreacyjne dla drużyn, w których uczestniczyło pięć rodzin złożonych z mieszkańców gminy. Wszyscy zmierzyli się w takich konkurencjach, jak cięcie drewnianego kloca, wyścig w workach, przeciąganie liny, strzelanie do tarczy z broni pneumatycznej oraz „przeprowadzanie niewidomego”.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji ocenianych przez komisję sędziowską w składzie Irena Troszyńska, Jan Dzioba i Janusz Lambarski, najlepszą okazała się drużyna p. Gliszczyńskich (Zbigniew, Wojciech, Tomasz i Janusz), a kolejne miejsca zajęli: II – p. Sadowscy (Małgorzata, Sławomir, Mateusz, Maciej i Piotr), III – p. Zimniak (Wiktoria, Joanna, Jan, Adam i Sebastian), IV – p. Rempalscy (Jacek, Przemysław, Tomasz, Konrad i Grzegorz), a V – p. Bławat (Monika, Mikołaj, Antoni, Gustaw i Stanisław).

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a najmłodsi z wielkim apetytem konsumowali pyszne lody ufundowane przez włocławską Run – Chłodnię.

Piknik zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Dimmers”.