Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Kolejna droga

Gmina Lubanie powiększyła swoją infrastrukturę o o 740 metrów nowej drogi, którą oddano w Janowicach, a tym samym zakończono roboty rozpoczęte jesienią ubiegłego roku w tej miejscowości.

- To kolejna, niemal całkowicie nowa droga, którą wykonaliśmy za pieniądze z gminnego budżetu przy wsparciu środkami z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych -mówi wójt Sławomir Piernikowski. - Ta inwestycja zamknęła katalog wcześniej zaplanowanych prac, w których zawarto m.in. częściowy remont i wymianę dachu na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Janowice i poprawę otoczenia wokół niej, a oddana droga dopełnia całość zamierzenia.

Warto przypomnieć, że wcześniej zakończono budowę drogi łączącej Mikanowo B z Gąbinkiem. Ku końcowi zmierza układanie chodnika dla pieszych w Gąbinku, który, co warto dodać, także sfinansowano ze środków gminy mimo, że leży on w całości w ciągu drogi gminnej nr 2609 Nieszawa – Włocławek. Jednak to nie koniec drogowych inwestycji.

- Jeszcze w tym roku rozpoczniemy roboty na drogach w Bodzi i Zapomnianowie, na których w pierwszym etapie wykonamy podbudowy pod nawierzchnię asfaltową, o łącznej długości około 2400 metrów - uzupełnia wójt S. Piernikowski.