Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Sportowa tradycja

Od kilku lat uczniowie gminnych szkół podstawowych 1 czerwca świętują Dzień Dziecka uczestnicząc w zawodach sportowych o puchar wójta gminy Lubanie. W tym roku gospodarzem zawodów była SP Przywieczerzyn i to na jej obiektach rywalizowano o punkty do klasyfikacji.

- Głównym celem takiej imprezy jest aktywizacja i integracja, ale nie mniej ważnym stworzenie okazji do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu w atmosferze sportowego współzawodnictwa i tylko jakość i bogactwo bazy decyduje o rodzaju konkurencji włączonych do programu zawodów – powiedziała Laura Andrzejczak, dyrektor SP Przywieczerzyn.

W klasyfikacji łącznej zwyciężyła reprezentacja SP Przywieczerzyn, II miejsce zajęli uczniowie SP Lubanie, a III lokatę wywalczyła SP Ustronie, ubiegłoroczny zwycięzca zawodów.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, a w czasie przerw mogły posilić się potrawami przygotowanymi przez panie z Rady Rodziców SP Przywieczerzyn.

Dodatkową nagrodą był puchar dla zwycięzcy biegu chłopców, ufundowany przez Władysława Makowskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Janowice, który otrzymał Damian Kulpa, uczeń SP Przywieczerzyn.

Na zakończenie tegorocznych zawodów dzieci obserwowały pokaz sprawności druhów z OSP Janowice.