Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Remanent lutego, czyli to, co było w ferie zimowe

Pod hasłem „W miłości powinno się walczyć bezustannie przeciw potworowi, który pożera wszystko: przyzwyczajeniu” przebiegał „Koncert Walentynkowy”, jaki zorganizowali Karolina Wiśniewska i Mirosław Niemczyk.

W programie znalazły się m.in. romantyczne utwory, jakie zaprezentowali Joanna Skruszewicz i Mirosław Niemczyk, a chwilę zadumy zapewniły fragmenty prac z dziedziny psychologii pozytywnej przedstawione przez Michalinę Filipiak.

Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji Zespołu Szkół i Gminnego Ośrodka Kultury oraz Krzysiowi Kulpie, Aleksandrze Dryps, Barbarze Tekiel, Sylwii Kołtońskiej, Adrianowi Filipiakowi i Czarkowi Skruszewiczowi za pomoc i współpracę przy organizacji koncertu.

Bez śniegu i mrozu, a mimo to interesujący przebieg miały tegoroczne ferie dla uczniów ze szkół podstawowych w Ustroniu, Przywieczerzynie oraz Zespołu Szkół Lubanie, którzy odpoczywali na tak zwanym zimowisku dochodzącym, obejmującym nie tylko opiekę pedagogiczną, ale też wyżywienie uczestników.

- Tak, to prawda – powiedziała Anna Szubska, nauczycielka w SP Ustronie, zarazem kierownik zimowiska. - Dzieci brały udział nie tylko w zajęciach typowo świetlicowych, ale też innych, np. sportowych, plastycznych, muzycznych oraz tanecznych, nad którymi opiekę sprawowali nauczyciele Karolina Wiśniewska, Romualda Możdżeń, Barbara Dębczyńska i Remigiusz Pruchnicki z ZS Lubanie oraz Ewa Makowska z SP Ustronie i Anna Kaźmierczak z SP Przywieczerzyn.