Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Piłkarski start

W całej Polsce piłkarze przygotowują się do inauguracji wiosennej rundy sezonu 2008/2009. Nie inaczej jest w szeregach Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego (LTP), w którym na dobre prowadzone są zajęcia szkoleniowe z zawodnikami IV. ligowej drużyny.

Po zakończeniu rundy jesiennej „żółto – niebiescy” z Lubania zajmują z dorobkiem 15 punktów 12 miejsce w ligowej tabeli i wyprzedzają takie drużyny, jak Gwiazdę Bydgoszcz, Spartę Janowiec Wielkopolski, Pogoń Mogilno i Kujawiaka Kowal. Czy takie były oczekiwania działaczy i kibiców?

Każdy klub uczestniczący w rozgrywkach ligowych ma nakreślony plan i zadania, jakie stawiane są drużynie - mówi Leon Wiśniewski, prezes LTP. - Nie chcemy wracać do przeszłości, którą rozliczyliśmy po zakończeniu rundy jesiennej we własnym gronie, natomiast teraz rozpoczęliśmy nowy etap w naszej klubowej historii, którą będzie tworzyła drużyna prowadzona przez Henryka Kafarskiego, doświadczonego trenera.

W ramach przygotowań LTP rozegra mecze kontrolne, w których formę sprawdzą kolejno: Włocłavia Włocławek (1.02. godz. 13.00 – stadion OSiR Włocławek), Jagiellonka Nieszawa (7.02. godz. 10.00 – OSiR), Lider Włocławek (14.02. godz. 12.00 -OSiR), Kujawianka Izbica Kujawska (21.02. godz. 14.00 -OSiR), Lider Włocławek (28.02. godz. 10.00 – OSiR), Drwęca Golub Dobrzyń (7.03. godz. 10.00 – OSiR), oraz Piast Bądkowo (8.03) i Mień Lipno (14.03).

Każdego kibica interesuje, kto będzie grał w naszej drużynie i jakie zmiany nastąpią w porównaniu z poprzednią rundą, kto odejdzie, a kto dołączy do zespołu - mówi prezes Wiśniewski. - Nie chcemy spekulować w tym zakresie i do ostatniej chwili wstrzymamy się z ogłoszeniem ostatecznego składu.

Z dziennikarskiego obowiązku możemy poinformować, że na pewno nastąpiła jedna zmiana. Z przyczyn obiektywnych z pracy w Zarządzie LTP zrezygnował Bogumił Kurant, którego zastąpił Janusz Lambarski. O innych, istotnych zmianach poinformujemy wkrótce.