Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Wzorem Idola

27 listopada sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniła się uczestnikami i widzami I Konkursu Piosenki „Szkolny Idol”. - Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania, bowiem do październikowych eliminacji zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół (ZS), tak szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, a uczestnicy konkursu wykazali sporo odwagi poddając się ocenie widzów i jury - powiedziała Karolina Wiśniewska, nauczycielka w ZS, która wraz z Mirosławem Niemczykiem była współorganizatorką konkursu.

Szeroko rozumiany konkurs był fantastyczną lekcją śpiewu i świętem piosenki. Na scenie zaprezentowali się finaliści, nad którymi opiekę merytoryczną sprawował Mirosław Niemczyk. Wielu młodych artystów miało po raz pierwszy możliwość pokazania się spontanicznie i żywiołowo reagującej publiczności, a całość dopełniła para wyjątkowo „energetycznych” konferansjerów: Malwiny Zielińskiej i Mateusza Juchniewicza.

Część uczestników pokazała ogromne możliwości wokalne, a niektórych, co zrozumiałe, zjadła trema, ale ogólnie mówiąc w ZS są wspaniałe dzieci, choć jeszcze mało rozśpiewane - ocenił Tomasz Cybulski, muzyk, przewodniczący konkursowego jury.

Jury w składzie Tomasz Cybulski, Joanna Skruszewicz, Piotr Chaberski, Janusz Szałek i Mirosław Niemczyk po wysłuchaniu dwunastu finalistów przyznało:

W kategorii szkoła podstawowa: I miejsce Beacie Kryspin, II – Szymonowi Lipowskiemu, a III lokatę Klaudii Tomaszewskiej,

W kategorii gimnazjum poszczególne miejsca zdobyły: I – Bogumiła Zaborowska, II – Justyna Bewicz, III – Iza Skarupska.