Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Nowa jakość

Trwają prace adaptacyjne w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Lubanie. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez samorząd, zwiększy się powierzchnia całego obiektu, powstają nowe sale, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz, co najważniejsze, cały budynek będzie miał nowe pokrycie dachowe.

To kolejny remont prowadzony przez lubański samorząd, bowiem wcześniej istotne roboty wykonano w remizie  OSP Ustronnie, a ostatnio nowy dach położono na strażnicy OSP Janowice.

Jednym z nadrzędnych  celów przyjętych w tej kadencji samorządu była m.in. poprawa stanu technicznego budynków administrowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne w wymienionych miejscowościach - mówi Sławomir Piernikowski, prezes Zarządu Gminnego OSP w Lubaniu. - Prawem postępu cywilizacyjnego jest wzrost zadań, a tym samym odpowiedzialności, stawianej przed jednostkami OSP, stąd naszym dążeniem jest, aby przyjęte obowiązki mogły być wykonywane w nowoczesnych standardach.

W dobudowanych pomieszczeniach lubańskiej strażnicy znajdzie się sala odpraw, nowe węzły sanitarne, zmieni się otoczenie budynku.

Chcemy, aby przed jesiennymi szarugami położyć pokrycie dachowe oraz wstawić okna i drzwi, co umożliwi nam prowadzenie prac wykończeniowych wewnątrz - mówi Dariusz Sołtysiak (na zdjęciu), naczelnik OSP Lubanie .  - Nie muszę zapewniać, że we własnym zakresie wykonamy wszystkie prace, które nie wymagają specjalizacji i wysokich umiejętności technicznych. Przecież będziemy to robić dla siebie i gminy.