Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Leśne manewry

Kompleks leśny Ruda w okolicach Smólnika był w niedzielę, 21 września, miejscem manewrów  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Włocławek (Kruszyn, Smólnik, Świętosław, Dąb Polski, Warząchewka, Smólsk i Łagiewniki) i Lubanie (Janowice, Ustronie oraz Lubanie).

Deszcz i momentami przenikliwe zimno nie przeszkodziło druhom w sprawnym wykonaniu zadań, do których należało sprawdzenie umiejętności budowy punktu czerpania wody w wykorzystaniem naturalnego zbiornika wody oraz doskonalenie systemu dostarczania wody na duże odległości.

Dziękuję wszystkim jednostkom, które stawiły się na teren ćwiczeń –mówił st. bryg. Grzegorz Świątkowski, komendant Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku . - Manewry udowodniły, że strażacy – ochotnicy dysponują coraz lepszym sprzętem bojowym, wykazują się dobrym przygotowaniem sprawnościowym i potrafią bez zbędnych słów podjąć współpracę, której nadrzędnym celem jest zażegnanie niebezpieczeństwa. To kolejne,  po przeprowadzonych niedawno ćwiczeniach na terenie Tłoczni Gazu Gąbinek, które potwierdziły, że samorządy oraz mieszkańcy gmin Włocławek i Lubanie mogą być dumni ze swoich druhów – strażaków.

Działania gaśnicze równie wysoko ocenili Ewa Braszkiewicz, wójt gminy Włocławek, Stanisław Wawrzonkowski, prezes ZG OSP Włocławek, dh Janusz Sołtysiak z ZG OSP Lubanie oraz mł. bryg. Andrzej Podolski i st. asp. Dariusz Politowski, rozjemcy z KM PSP we Włocławku.