Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Harcerskie śpiewanie

Trwają przygotowania do XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej o Grand Prix Wójta Gminy Lubanie, jaki odbędzie się 12 kwietnia br. w lubańskim Gminnym Ośrodku Kultury.

-Podobnie, jak w latach poprzednich, organizatorem festiwalu jest Komenda Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski przy wydatnej pomocy Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim i Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaniu  – mówidh Anna Szubska (na zdjęciu), nauczycielka i instruktor harcerstwa w SP Ustronie.

Założeniem organizatorów jest umożliwienie prezentacji dorobku solistów, zespołów harcerskich, dziecięcych i młodzieżowych oraz promowanie piosenki turystycznej i harcerskiej.

- Regulamin festiwalu przewiduje udział solistów i zespołów wokalnych lub wokalno – instrumentalnym w składzie nie większym, niż osiem osób i warto dodać, że wykonawcy będą podzieleni na dwie grupy wiekowe:  7 – 12  i 13 - 19 lat –uzupełnia Anna Szubka

Jury festiwalu oceniać będzie dobór repertuaru, wykonanie, ogólny wyraz artystyczny i aranżację, a dodatkowe punkty można będzie otrzymać za wykonanie autorskich tekstów i muzykę.

-Cały czas przyjmujemy zgłoszenia, lecz nie chcemy dopuścić do zdewaluowania głównej idei festiwalu i otworzyć przysłowiowe drzwi dla utworów innego gatunku, dlatego uczestnicy muszą mieć w swoim repertuarze dwie piosenki odpowiadające formą i treścią danej grupy wiekowej z zaznaczeniem, że jedna z nich musi być stricte harcerska  – dodaje Anna Szubka.

Kandydatów do udziału w lubańskim festiwalu mogą zgłaszać szkoły, jednostki organizacyjne ZHP oraz placówki kultury.

Zgłoszenie winno zawierać nazwę zespołu lub imię i nazwisko wykonawcy, nazwę i adres jednostki zgłaszającej, kategorię wiekową, tytuły proponowanych piosenek oraz dodatkowe informacje, np. teksty, dane wykonawcy, itp.

Pisemne zgłoszenia należy kierować do 12 kwietnia br. na adres: Miejskie Centrum Kultury, ul. Parkowa 3, 87-700 Aleksandrów Kujawski.