Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Propozycja na ferie zimowe

Ciekawą propozycję przygotowano dla dzieci z gminy Lubanie, które w okresie rozpoczynających się ferii pozostaną w swoich domach:
- Dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Gminy, a dokładniej mówiąc, za środki przekazane przez komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych organizujemy zimowisko dla uczniów z naszej gminy, proponując różnorodne zajęcia dla poszczególnych grup wiekowych - powiedziała Beata Pawłowska, dyrektor Zespołu Szkół Lubanie.

Od 28 stycznia do 1 lutego dzieci ze szkół w Przywieczerzynie, Ustroniu i Lubaniu będą mogły uczestniczyć w zajęciach, które odbywać się będą w godzinach 9.00 – 12.00 na terenie lubańskiego Zespołu Szkół:

- Jednym z celów tego zimowiska jest zapewnienie opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie wolnym, a przy okazji stworzymy możliwość aktywnego udziału w zajęciach plastycznych, muzycznych, sportowych czy innej formy pracy w sali komputerowej i nie ukrywam, że liczymy na zmianę aury co sprawi, że innego charakteru nabiorą zajęcia w plenerze, z wyjazdem do leśniczówki, ogniskiem i kuligiem włącznie -uzupełnia Beata Pawłowska.

Tytułem uzupełnienia dodajemy, że dzieci z miejscowości innych, niż Lubanie, będą dowożone na zajęcia autobusem szkolnym, a dla każdego uczestnika zimowiska przewidziano ciepły posiłek.

Na zdjęciu: Robocze spotkanie członków gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Od lewej: Ewa Mazurkiewicz, wicedyrektor w Zespole Szkół Lubanie, Mariola Danielewska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Małgorzata Kownacka, wicedyrektor w Zespole Szkół Lubanie, Dariusz Michalski, kierownik posterunku Policji Lubanie i Rafał Pełnikowski, dyrektor Szkoły Podstawowej Ustronie.