Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Powitaliśmy Nowy Rok

Noworoczne wystąpienie wójta Sławomira Piernikowskiego
Drodzy mieszkańcy gminy Lubanie,
Szanowni Państwo.
To kolejne nasze tradycyjne spotkanie, na którym   dosłownie za chwilę pożegnamy stary i powitamy nowy, dwa tysiące ósmy rok. Wszyscy zadajemy sobie pytanie: Jaki będzie ten nowy rok, bo o tym, który odchodzi do historii, wiemy już wszystko.

Na najwyższych szczeblach polskiej władzy był rokiem kłótni i walki o wpływy, okresem wielu zawirowań, które w konsekwencji przyniosły wybory parlamentarne i zmianę opcji rządzącej. Ta sytuacja na szczęście nie znalazła miejsca w naszej gminie i odchodzący rok był dla nas wszystkich  rokiem wytężonej pracy, co w  efekcie przyniosło kolejne zmiany w  gminnej infrastrukturze. Na lepsze zmieniała się jakość naszego wspólnego dobra - wyremontowano i ułożono nowe odcinki dróg, które znacznie ułatwiają poruszanie się po terenie gminy, zadbaliśmy o dalszą poprawę stanu placówek oświatowych i innych obiektów.
Większego znaczenia nabrała działalność Gminnego Ośrodka Kultury i pracującego w nim Zespołu Folklorystycznego „Kujawy Nadwiślańskie”, prowadzonego przez panią Jadwigę Kurant i pana Romana Kozickiego - ta barwna, roztańczona i rozśpiewana grupa stała się w całym regionie naszym rozpoznawalnym znakiem. Mijający rok był wspaniałym okresem dla  działaczy Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego, kibiców  i drużyny, która po kilku latach nieobecności powróciła w szeregi czwartoligowców.

Rok dwa tysiące siódmy dzięki dobrej współpracy z Radą Gminy nakreślił nowe cele, do których będziemy wspólnie dążyć po to, aby za kolejne trzysta sześćdziesiąt pięć dni powiedzieć Państwu o nowych przedsięwzięciach, inwestycjach i wszystkim, co przyniesie nam oczekiwane zmiany.

Szanowni Państwo.

Życzę, aby nowy, dwa tysiące ósmy rok, był dla Państwa wspaniałym rokiem. Życzę, aby był rokiem, w którym nie będzie problemów i troski o dzień następny, by Nowy Rok upływał w zdrowiu i radości.
Życzę Państwu wszystkiego najlepszego.